Зворотний дзвінок

Опасна ли бытовая химия?

Опасна ли бытовая химия?

Нас у повсякденному житті оточує безліч хімічних елементів. Майже вся таблиця Менделєєва. Тільки у різних пропорціях. Але майже всі вони перебувають у складі тих чи інших хімічних елементів. Причому відчутна їх частина синтезована людиною штучно для тих чи інших цілей. У цій статті я хочу поговорити з вами про хімію, яка використовується нами в побуті. Чи шкідлива побутова хімія? І якщо так, як уникнути цієї шкоди?


    На сьогодні існує цілком ясна та однозначна відповідь – шкідлива. Як кажуть, шкода побутової хімії – це науковий факт. Це якщо загалом. При більш докладному розгляді цього питання ми з'ясуємо, що шкідлива вона по-різному, ця шкода проявляється в різних ситуаціях, не завжди очевидних. Наприклад, якщо посуд мити в рукавичках і використовувати при цьому хімічний засіб для миття посуду, то безпосередньо небезпеки людині немає. Але вода з цим засобом потрапляє в каналізацію, після чого по колу знову повертається до людини в тому чи іншому вигляді. І це вже не дуже добре позначається на нашому з вами здоров'я.

Коротше кажучи, ми приходимо до висновку, що побутова хімія є шкідливою для людини та довкілля, і було б непогано уникнути її використання. Щиро кажучи, на сьогоднішній день це здається практично нереалізованим завданням. Єдиний який-небудь, але вихід - це зменшити використання побутової хімії і, по можливості, чимось її замінити. Нижче я хочу навести деякі хитрощі, що дозволяють це зробити окремо взятій людині, тобто нам із вами.

Наприклад, при миття вікон можна обійтися взагалі без миючих засобів. Вікна миються кілька разів на рік, і вимити їх можна звичайною водою, після чого натерти газетою або серветками.

Використання різних освіжувачів повітря також можна взагалі скасувати. Мало того, що вони не прибирають запаху, а просто його заглушають, то ще й шкідливі, бо потрапляють у дихальні шляхи. Заміна їм дуже проста - досить просто провітрити приміщення кілька хвилин і запах зникне.

Засіб для миття посуду взагалі відмінно замінюють гірчичний порошок та сода. Це природні, прості речовини, які не мають негативного впливу на здоров'я та природу. До того ж, вони коштують дешево.

Взагалі ж на сьогоднішній день існує безліч натуральних засобів, які є відмінною хімічною альтернативою. Наприклад, одна шведська компанія робить пральний порошок із особливого горіха. Само собою, вони коштують дорожче за звичайні кошти, але це вже питання вибору.

Особливу увагу слід приділити питанню алергії, тому що багато засобів – як натуральних, так і хімічних – містять сильні алергени. У кожному випадку це суворо індивідуально, але необхідно серйозно поставитися до цього питання. І вибирати таку хімію (або натуральну їй альтернативу), яка у вас алергії не викликає.

 18.03.2016
 (22 просмотров)