Зворотний дзвінок

Здоровая печень – здоровый человек

Здоровая печень – здоровый человек

Будь-який орган людського організму є необхідним для життя, і було б безглуздо говорити, що якийсь із них важливіший за інших. Але сьогодні я хочу поговорити про печінку та її роль в організмі, а також обговорити заходи, що дозволяють зберігати здорову печінку все життя.


Отже, що таке печінка? Це великий фільтр, який має структуру губки. Печінка очищає кров, яка проходить через неї, від різних шлаків, сміття, мертвих мікроорганізмів тощо. Це «головний прибиральник» нашого організму. Якщо вона працює погано, відбувається інтоксикація всього організму. Тому дуже важливо зберігати її у здоровому стані. Втім, як і будь-який інший орган.


Як це зробити? Лікарі рекомендують такі заходи.

По-перше, слід виключити або максимально зменшити смажену їжу, тому що в процесі обсмажування утворюються канцерогени. Вони особливо шкідливі для печінки, але здатні викликати рак. Жирна та гостра їжа, а також всілякі хімічні добавки, барвники, консерванти також мають бути виключені або мінімізовані у раціоні. Адже все це створює додаткове «сміттєве» навантаження на нашу печінку, і воно швидко зношується.

По-друге, треба відмовитись від шкідливих звичок. Звичайно, про це твердять сьогодні на кожному розі, проте. Алкоголь, куріння, газовані та енергетичні напої, ліки засмічують організм та погано впливають на здорову печінку, а тим більше на хвору.

По-третє, потрібно виключити вживання пальмової олії. Воно міститься у шоколаді, а також у низькоякісних маслах та молочних продуктах, оскільки є дешевим замінником тваринних жирів. Як не дивно, але навіть деякі цілком корисні фрукти та овочі також погано впливають на печінку. Серед них – щавель, редиска, цибуля, шпинат. Тому зловживати ними не варто.

По-четверте, щоби печінка була здоровою, потрібно дотримуватися правил здорового харчування. Це означає вживати більше фруктів, овочів, каш. Дуже корисні для печінки свіжі соки, компоти, кисломолочні продукти, мед. Горіхи та насіння потрібно їсти в міру, тому що вони досить важкі.

По-п'яте, потрібно підтримувати здорову вагу. У опасистих людей порушений обмін речовин, і це погано позначається на печінці в тому числі.

По-шосте, необхідно не забувати про вітаміни. Тільки не варто вживати штучні вітаміни, які продаються в аптеках. Слід віддати перевагу їм натуральні вітаміни, що містяться в овочах та фруктах, а також спеціальні натуральні фітокомплекси на основі польових трав.

Але найголовніше – догляд за печінкою не повинен вестись у відриві від усього організму. Людина – це цілісний об'єкт, та її здоров'я має підтримуватися на всіх рівнях. Будьте здорові!

 19.12.2016
 (190 просмотров)