Зворотний дзвінок

Как правильно питаться зимой

Как правильно питаться зимой

Ось і настала зима. Холодна пора року, безперечно, має свої як плюси, так і мінуси. Серед плюсів – при випадінні снігу можна здорово повеселитися, катаючись на санках, лижах, займаючись іншими зимовими видами спорту. В цей час особливо приємно сходити в лазню чи погрітися біля каміна. При хорошому мінусі повітря надзвичайно свіже і бадьоре.

А ось серед негативних рис зими окремо стоїть убогість харчування. Погодьтеся, природне харчування взимку дуже відрізняється від літнього. Взимку нічого не росте, і доводиться задовольнятися запасами, накопиченими в теплу пору року. Давайте поговоримо про це детальніше.

Що ж потрібно їсти взимку? Та все те, що й улітку, — продукти, що містять збалансований склад білків, жирів, вуглеводів, а також вітаміни та мікроелементи. Якщо перші три категорії, загалом, цілком у наявності в будь-яких продуктах тривалого зберігання (крупи, картопля), то вітаміни і мікроелементи є проблемою.

Тому, щоб повноцінно харчуватися взимку і не бути сонним і млявим через брак вітамінів, рекомендується робити запаси фруктів і овочів на зиму. Яблука, наприклад, можуть зберігатися практично до весни, лише трохи втрачаючи свій вітамінний запас. Ягоди та інші фрукти найкраще заморозити. Добре допомагають також різні варення, хоча в них набагато менше вітамінів, ніж у свіжих фруктах.

Крім того, взимку можна (і потрібно насправді) купувати фрукти з теплих країн — ті ж мандарини та апельсини, наприклад. Вони дуже багато вітаміну З, так необхідного взимку.

Також лікарі рекомендують готувати перевірені часом вітамінні продукти на основі ферментування – квашену капусту та квас. Мікроорганізми, що беруть участь у цьому процесі, виділяють велику кількість вітамінів та інших корисних речовин. Недарма наші пращури рятувалися цими продуктами від авітамінозу в холодну пору. Є навіть історично достовірний факт, що давньоримські легіони завжди брали із собою в похід квашену капусту, щоб не пропасти в чужих землях без вітамінів. Крім того, ці продукти досить дешеві та прості у приготуванні.
 
Лікарі також рекомендують узимку обов'язково вживати в їжу гаряче – супи, рагу, бульйони. Основний мотив – вони зігрівають організм ізсередини. Також корисно пити теплий чай на основі польових трав. Тут теж багато вітамінів та мікроелементів. До чаю рекомендується їсти мед. Тільки не варто його кидати у напій – так він втрачає свої корисні властивості. Краще просто їсти його ложечкою та запивати чаєм.
 
Сподіваюся, ці прості поради лікарів допоможуть вам чудово почуватися в холодну пору року. Будьте здорові!
 20.12.2016
 (148 просмотров)